Instagram testuje transmisje na żywo!

Po wprowadzeniu nowej funkcji do społeczności jaką jest Instagram Stories, Facebook rozpoczął testowanie nowych możliwości. Na firmowym blogu zespół Instagrama poinformował dziś o uruchomieniu transmisji na żywo dla znajomych, ale na tym nie koniec.

Instagram mocno postawił sobie za cel zdeklasyfikowanie SnapChat’a w obszarze czasowych transmisji materiałów fotograficznych oraz video. Pytanie jednak, czy jest to oby odpowiedni kierunek w jakim powinna podążać funkcjonalność aplikacji i przede wszystkim samej społeczności.

Rozwój produktów mobilnych we współczesnym e-świecie, jest już na tyle szybki, że powielanie pomysłów może okazać się niekorzystne, nawet jeżeli chodzi o liderów rynku. W przeciwieństwie do SnapChat’a Instagram ma olbrzymi potencjał twórczy w samej społeczności, a ta jak sama zauważa, potrzebuje rozwoju aplikacji zupełnie w innych obszarach.

 instagram-live

Oprócz możliwości prowadzenia transmisji na żywo dla swoich znajomych, Instagram wprowadził również możliwość wysyłania treści fotograficznych oraz video, które zostaną usunięte zaraz po odczytaniu wiadomości do adresata.

 

Jak podkreślają pracownicy aplikacji, obydwie usługi są obecnie w fazie testów i będą one stopniowo testowane w różnych krajach, na to czy i od kiedy zagoszczą one na stałe, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

A jakie funkcje według Was przydałby się w aplikacji? Napiszcie w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top