14 najlepszych kin na świecie, w których TEŻ warto obejrzeć film

Najstarsze, największe a także najmniejsze. Oto kina, które warto zobaczyć nie tylko ze względu na repertuar. Jeżeli kiedyś będziecie w pobliżu tych kin, to koniecznie zajrzyjcie do środka! Zobaczyć film w tym miejscu, to na pewno niezapomniana przygoda. A Wy? Gdzie macie swoje ulubione kino?

Hot Tub Cinema Londyn | Najlepsze kino

To ponoć najlepsza formuła spędzenia czasu przed ekranem w Londynie. Basen z hydromasażem, unikalna przestrzeń, drinki i dobry film. Taki właśnie jest Hot Tub Cinema. Jeszcze do niedawna było to kino w zamkniętej przestrzeni. Dziś kino w basenie na jednym z dachów londyńskich budynków. Hot Tub Cinema istnieje od pięciu lat. W tym czasie tysiące Brytyjczyków oglądało filmy w sześcioosobowych basenach, spędzając tym samym dość nietypowy wieczór.

Fox Theater, Detroit | Najlepsze kino

To nawet nie kino. To pałac filmowy. Otwarty został w 1928 roku przez pioniera filmowego Williama Foxa. Dziś Fox Teatr to centrum, w którym nie tylko ponad 5000 widzów może obejrzeć filmy i wziąć udział w widowiskowych premierach. To również sala koncertowa oraz przestrzeń gdzie odbywają się nagrania do najpopularniejszych amerykańskich programów telewizyjnych np. Mam Talent czy You Can Dance.

Electric Cinema, Londyn | Najlepsze kino

To najstarsze kino w Londynie oferuje widzom wyjątkowe wrażenia kinematograficzne. Znajdujące się w dzielnicy Notting Hill kino prezentuje zarówno filmowe nowości, jak również wyświetla produkcje kina niezależnego. Filmy w tym kinie ogląda się w naprawdę luksusowych warunkach. Olbrzymie fotele, kaszmirowe obicia, specjalne menu filmowe. Nie wiem tylko czy można tu spotkać Julie Roberts i Hugh Granta.

CIEKAWOSTKA: W 2016 roku w Polsce sprzedano ponad 52 miliony biletów do kina.

Film On The Rocks, Colorado | Najlepsze kino

Na świecie nie brakuje kin na świeżym powietrzu, ale nigdzie indziej nie znajdziemy takiego jak to w Colorado. Film on the Rocks to wspólna inicjatywa Denver Film Society i Denver Arts & Venues. Dzięki tym dwóm instytucjom każdego lata w Denver kilkadziesiąt tysięcy osób ogląda kultowe produkcje w skalistym amfiteatrze. Każdy z wieczorów poprzedzany jest koncertem oraz występem komików. Pierwszym filmem wyświetlanym na ekranie Film On The Rocks był Ojciec Chrzestny. Nie pytajcie się mnie czy zaryzykowałbym wyjście do toalety i szukanie później swojego miejsca.

CIEKAWOSTKA: Największy ekran na świecie znajduje się w kinie IMAX Theatre w Sydney.

Sol Cinema | Najlepsze kino

Skoro pokazałem Wam jedno z największych plenerowych kin na świecie, to warto pokazać i Kino Sol, które jest chyba jednym z najmniejszych o jakim do tej pory słyszałem. Napędzany energią słoneczną, mobilna przyczepa kempingowa, wyświetla filmy na terenie Wielkiej Brytanii. Sala kinowa może pomieścić do 10 osób, które na film wchodzą po czerwonym dywanie.

Senator Theatre | Najlepsze kino

Kino Senator w Baltimore, w stanie Maryland, to najdłużej działające kino na świecie bez zmiany nazwy. Powstało one w 1938 roku. Pierwszym filmem, który był wyświetlany w Senator Theatre był film „Stanley & Livingstone”. Dziś Senator Theatre to miejsce które kojarzy się z największymi zlotami fanów takich serii jak Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni i Harry Potter.

Avoca Beach Picture Cinema, Australia | Najlepsze kino

To jedno z najbardziej popularnych kin w Australii. I choć nie jest to multipleks, nie odbywają się w nim światowe premiery i nie spotkamy w nim wielkich gwiazd, to każdego roku przyjeżdżają do niego setki turystów z całego świata.

Kino działa od 1951 r. Jeżeli kiedykolwiek będziecie w Australii, to koniecznie wybierzcie się tam na film lub na inne wydarzenie, bo w Avoca Beach Picture Cinema możecie wziąć udział również w koncertach muzyki klasycznej oraz mini operach.

Le Grand Rex | Najlepsze kino

Le Grand Rex to paryskie kino zaprojektowane przez Johna Ebersona i Auguste’a Bluysena. Kino, którego sale przypominają mauretańskie miasto, może pomieścić ponad 3500 osób. Le Grand Rex to również obecnie miejsce gdzie oprócz filmów, możemy wysłuchać koncertów największych światowych gwiazd.

The Archipelago Cinema, Tajlandia | Najlepsze kino

Wczasy w Tajlandii to coraz najpopularniejszy kierunek wakacji Polaków. Jeżeli więc planujecie wycieczkę do Azji, to wybierzcie się do chyba najbardziej egzotycznego kina jakie istnieje na świecie. Znajduje się ono na wyspie Kudu.

Sci-fi Dine-in Theater At Disney’s, Hollywood | Najlepsze kino

To kino jest chyba takim miejsce, w którym każdy chciałby obejrzeć jakiś film. Kino w studiu Disneya w Hollywood, to sala gdzie filmy oglądamy w zaimprowizowanym parkingu samochodowym. Przyznam szczerze, że gdybym tylko miał możliwość pojechania teraz do Hollywood, to jedną z pierwszych rzeczy jaką chciałbym tam zrobić, to pójść tam na film! Odlot!

CIEKAWOSTKA: Jedno z najstarszych kin na świecie znajduje się w Szczecinie. Kino „Pionier” oficjalnie działa od 26.09.1909 roku

Zobacz również:

11 Olympia Theater, Grecja

12 The Fox Theater, Oakland

13 Grauman’s Chinese Theater, Los Angeles

14 Paramount Cinema, Kalifornia

One thought on “14 najlepszych kin na świecie, w których TEŻ warto obejrzeć film”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top