Nocny Market rusza z kolejnym sezonem!

Jeśli w zimowe piątki też wracaliście myślami do smaków i zapachów nocnego street food’u. Jeśli w pochmurne soboty marzył Wam się orzeźwiający drink na świeżym powietrzu. Jeśli wspominaliście ciepłe noce i klimatyczne perony, gdzie muzyka miesza się z radosnym gwarem, to z całą pewnością ucieszy Was ta wiadomość! Nocny Market wraca na perony już 21 kwietnia!

Idea nocnych marketów znana jest na całym świecie i z każdym rokiem popularyzuje się coraz bardziej. Za wzór tego typu miejsc posłużyć mogą azjatyckie markety, których istnienie wpisało się już na stałe w tamtejszą kulturę. Te wielkie targowiska ożywają późnym wieczorem i zapełniają się poszukującymi pysznego jedzenia i rozrywki tłumami zarówno miejscowych, jak i turystów. Uliczna kuchnia, lokalne produkty, stragany pełne najróżniejszych gadżetów oraz cały sektor usług – nie sposób nie zakochać się w tym miejskim zgiełku.

#nocnymarket #werandabynight #boom

Post udostępniony przez Jan Poniński (@janponinski)

Nasze menu na @nocnymarket Wpadajcie ! #handroll #handrollgo #nocnymarket

Post udostępniony przez Handroll (@handrollgo)

#nocnymarket #warsaw #hotdog #sausage #kimchi #hotdogs #veggies #food #blog #foodblogger #streetfood by #night #fastfood

Post udostępniony przez Aleksandra Helena Alicja (@miss_luckystar)

Nocny Market zajmie nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Ochoty przy ul. Towarowej 3. Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a halę dworca udostępniono zwiedzającym.

Jak zawsze, czekać na Was będą:
• najlepsi wystawcy street food’owi o różnorodnej ofercie gastronomicznej
• punkty usługowe, m.in: stanowisko tatuatorskie, barber shop
• strefa lifestyle
• strefa muzyczna
• wystawy
• solidnie zaopatrzone bary
• mnóstwo wspólnych stołów i miejsc do siedzenia

Trochę życia nikomu nie zaszkodziło 😁 Mam nadzieję, że Wasz weekend też piękny ❤ . . . . #MagiaBrylantow #nocnymarket

Post udostępniony przez Kasia Kaluzny – Janus (@magiabrylantow)

👋🏻💚 Czekamy na Was na NM! #WerandaByNight #NocnyMarket #Hello #Warsaw #foodie @nocnymarket

Post udostępniony przez Weranda Bistro (@werandabistro)

Nocny Market to odpowiedź na zamiłowanie warszawiaków do wysokiej jakości lokalnych gastronomii. Znajdziecie tu przysmaki niemal każdej kuchni – od europejskich klasyków do najświeższych azjatyckich trendów. Do późnych godzin wieczornych.

Nocny Market:
Ul. Towarowa 3, perony nieczynnego dworca Warszawa Główna

START 21 kwietnia 2017

 

One thought on “Nocny Market rusza z kolejnym sezonem!”

  1. Świetny pomysł na bloga, bo tego typu jeszcze nie widziałam! A jeśli kiedyś będę w Warszawie, chyba zrobię sobie trasę kulinarną na podstawie Twoich wpisów. 🙂 Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top