10 paryskich Instagramowiczów, których warto obserwować. Nawet kiedy tam nie jedziemy.

Coraz częściej kiedy planujemy gdzieś podróż zaglądamy na Instagram, by zobaczyć jak wygląda nasze miejsce docelowe. Tak samo kiedy jest gdy myślimy: Paryż Instagram

Postanowiliście wybrać się do Paryża na weekend lub na dłużej? Zastanawiacie się co, gdzie i kiedy zwiedzić w stolicy Francji. Zapewne zastanawiacie się które miejsca są warte Waszego czasu, gdzie możecie tanio i smacznie zjeść w Paryżu. Pytań cała masa. Prawda? Zazwyczaj opcji jest kilka ale coraz częściej trafiamy na Instagram i tam szukamy ciekawych rekomendacji. Jeszcze popularniejszą opcją jest odwiedzenie strony Paryskiego Biura Turystycznego, które o Paryżu przecież wie najwięcej. A skoro już o nich mówimy, to mamy dla Was niespodziankę. Tego nie znajdziecie nawet na ich stronie.

Biuro Informacji Turystycznej Paryża wiedząc, że zamierzamy odwiedzić Paryż przygotowało dla nas specjalny ranking i rekomendacje Instagramowiczów, których warto obserwować nie tylko wtedy jeżeli planujemy wyjazd do Paryża. Kto znalazł się na tej liście?

Olivier Wong | Paryż Instagram

Jeden z popularniejszych paryskich Instagramowiczów. Jego profil na Instagramie śledzi ponad 200 tysięcy użytkowników fotograficznej społeczności. Choć większość zdjęć, które pojawiają się na jego tablicy, to Paryskie kadry, to Wong publikuje zdjęcia z różnych zakątków świata, które odwiedza.

Sam J aka @callicles | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Niemal 100 tysięcy użytkowników Instagrama, każdego dnia przegląda kadry które robi @callicles Paryska architektura w jego zdjęciach wygląda jeszcze bardziej monumentalnie. Jeżeli chcielibyście interesuję Was Paryż, jego budynki a także galerie sztuki, to na profilu tego użytkownika, znajdziecie wszystko co Was interesuje.

Les couleurs du Luxembourg #fall#vanishingpoint#quartierlatin#jardin#luxembourg#paris

Post udostępniony przez Sam J (@callicles)

AG photographe | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Można by powiedzieć, że @AG_photographe to taki popularny instagramowy przewodnik po Paryżu. Znajdziemy tu wiele ciekawych ujęć z najbardziej popularnych części miasta. Rzecz jasna nie brakuje tu ujęć Wieży eifelle czy paryskiego Łuku Triumfalnego. Oprócz tego na profilu @AG_photographe zajdziemy spory album zdjęć, które ciężko znaleźć w papierowych przewodnikach. Śmiało więc dodajcie do obserwowanych.

Nathalie Geffroy | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Zanim pojawił się Instagram, jedyna Natalia którą znałem zza granicy była „Natalia w Brooklynie”. Z chwilą kiedy zacząłem podróżować po świecie za pomocą Instagrama, poznałem @nathparis. Dziś to czołowa paryska influencerka, którą na Instagramie obserwuje ponad 600 tysięcy Instagramowiczów. Zapewniam Wam, iż jeżeli nie byliście jeszcze w Paryżu, to dodając @nathparis do obserwowanych, od razu zaczniecie planować tam podróż.

Candice Perrin | Paryż Instagram

Candice Perrin to studentka na jednej z najbardziej prestiżowej uczelni w Europie. Swoje życie dzieli między Francje i Szwajcarie i przy okazji wykonuje masę pięknych zdjęć. Nam bardzo przypadły do gustu paryskie witryny sklepowe, które idealnie oddają klimat śródmiejskiej części Paryża a także są wizytówką Montmartre. Jeżeli jesteście ciekawi innych zdjęć instagramowiczki, koniecznie odwiedźcie jej profil

Lydie_picturezz | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Swoją przygodę na Instagramie zaczynała chyba jak każdy. Kilka selifie, obrazy wrzucane z dnia codziennego, aż w końcu postanowiła dokumentować swoje wycieczki po mieście, tworząc niezwykle pocztówkowy obraz Paryża. Sami zobaczcie!

Spiritualwalker | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Paryski przepych to nie jedyne treści jakie znajdziemy na profilu @spiritualwalker, który prowadzi Sebastien. Jeżeli jesteście fanami detali, bliskich kadrów oraz artystycznych form, to ten profil przed Waszą podróżą do Paryża, może być ciekawą formą inspiracji. Koniecznie wyślijcie mu kilka polubień z Polski!

Joanna Lemanska | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Szykując się do tego postu byłem w stu procentach przekonany, że bedę miał przyjemność wspomnieć o jej profilu. Bo jeśli zapytasz w Paryżu kogoś: Paryż Instagram? to wcześniej czy później ktoś powie @misscoolpics Nie było okazji zadać Joannie pytania czy bardziej czuje się Paryżanką czy Polką, ale kiedy oglądamy jej zdjęcia to nie jest tak naprawdę ważne. Istotne jest to, że dzięki @misscoolpics poznajemy Paryż od najbardziej magicznej strony i jeśli nie masz jej w obserowanych, to koniecznie nadrób zaległości. Z Joanną nie tylko poznasz paryskie ulice, ale również bedziesz mógł podróżować po całym śmiecie. Pozycja obowiązkowa.

Bertrand Bernager | Paryż Instagram

Instagram Paryż

@frankyyy007 to paryski nastolatek, który powoli wyrasta na jednego z popularniejszych instagramowych lokalsów. Bertrand pochodzi z rodziny fotografów, więc nic też dziwnego że obwieszony aparatami biega po ulicach Paryża. Jego konto na Instagramie można obserować od stycznia 2016.

Gl0be_trotter | Paryż Instagram

Instagram Paryż

Codzienność w Paryżu nie jest chyba magiczna tylko dla samych Paryżan, choć i w to należy wątpić. Niby ujęcia obok których przeszlibyśmy obok, ale kiedy usiądziemy sobie na spokojnie i zrobimy przerwę od naszego szalonego rytmu życia, to zdjęcia @gl0be_trotter mówią do nas jedno: Ej pojedźmy na chwilę do Paryża!

 

Jeżeli Wy obserwujecie ciekawe profile fotografów z Paryża, koniecznie dodajcie link w komentarzu poniżej!

Nadya GARDNER Merci beaucoup pour votre temps et votre idée. Salutations de Paris <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top