Stół na Szwedzkiej. Krótka historia o miejscu do którego będziesz wracać.

Jest coś w tym, że autentyczność odnajdujemy gdzieś na poboczach, w miejscach od których nie oczekujemy zbyt wiele. To właśnie będzie historia o jednym z takich miejsc. Historia o której nie mówi się zbyt często, ale do której często będzie się wracać kiedy mówić będzie się o miłości, pasji, poświęceniu i zaangażowaniu. Krótka podróż do miejsca gdzie pojęcie rewolucji nie traci na wartości, gdzie zanika poczucie bylejakości, pośpiechu, gdzie Ty sam nie uchodzisz za natrętny dodatek.

Muchobór Mały to osiedle w zachodniej części Wrocławia, położone w połowie drogi z Portu Lotniczego w stronę centrum. Nie przyszło mi nigdy do głowy, że na tyłach jednego z lokalnych budynków, położonych między architektoniczną zabudową o której nigdy nie przeczytacie w żadnym przewodniku, zobaczę jeden z najpiękniejszych spektakli kulinarnych, w jakich kiedykolwiek przyszło mi uczestniczyć.

Pomyślcie sami. Ile razy szukaliście wyjątkowej przestrzeni by zjeść coś naprawdę dobrego? Jeżeli szukacie takiego miejsca we Wrocławiu, już nie musicie dalej szperać po Internecie. Jedźcie do Stołu na Szwedzkiej.

Zanim zarezerwujecie miejsce i pojedziecie do Stołu musicie wiedzieć kilka istotnych rzeczy. Pierwszą z nich jest fakt, że po przekroczeniu progu, obsługa nie poda Wam karty menu. Bo po prostu jej nie ma! Stół na Szwedzkiej nie tylko zaprasza na prawdziwą ucztę, której to Ty możesz być współtwórcą, ale oferuje również unikalny sposób na uczestniczenie w kulinarnej kreacji. Jak to dokładnie wygląda?

Kiedy zasiądziecie przy jednym ze stołów, podejdzie do Was Grzegorz. To on wraz ze swoim zespołem będzie dla Was gotował. Odbędziecie rozmowę na temat tego jakie lubicie smaki, rodzaj kuchni, co kręci Wasze podniebienie. Kiedy już zbierze wszystkie potrzebne mu informacje, powie Wam co dla Was przygotuje.


Ten niewielki lokal, który oficjalnie przez właściciela nazywany jest studiem kulinarnym, zaplanowany jest w taki sposób, że w każdej chwili możecie wstać od stołu i zobaczyć jak powstają Wasze dania. Możecie ustalać ewentualne modyfikacje w przepisie, ale też śmiało możecie rozmawiać z kucharzem i jego zespołem, nie tylko na tematy kulinarne.

Po 30 minutach na Waszym stole pojawią się prawdziwe kulinarne arcydzieła, o których jeszcze długo będziecie opowiadać swoim znajomym, bo ta przygoda to nie tylko niezwykłe miejsce, ukryte gdzieś między blokami, nietuzinkowa postać Grzegorza, ale przede wszystkim olbrzymia paleta smaków, nad którą będziecie się zachwycać.

Każdy kęs sprawia, że czujesz się wyjątkowo i że danie które jesz jest niepowtarzalne, bo przecież sam je stworzyłeś. Każdy kęs sprawia że wiesz, iż znalazłeś się w odpowiednim miejscu, a jeśli przyszedłeś tu ze znajomymi, to zaczynasz zwracać uwagę na to, że rozmowa z nimi jest czymś zupełnie innym niż do tej pory!

Stół na Szwedzkiej to takie miejsce gdzie czas płynie wolniej, gdzie odkrywasz nagle w sobie radość z tego, że jesz z kimś obiad, odstawiasz telefon na bok (tak, tak – zrobisz dużo zdjęć na Instagram, to bardziej niż pewne), gdzie Twoje życie na chwile zaczyna smakować zupełnie inaczej. Na moment odcinasz się od tego co za drzwiami Studia i czujesz że nie chcesz stąd już wyjść. Ja już to wiem. Ty też będziesz tam wracać.

STÓŁ na Szwedzkiej

Szwedzka 17a (wejscie od tylu budynku)
Wroclaw

Godziny Otwarcia
Poniedziałek: zamknięte
Wtorek: 14:00 – 21:00
Środa: 14:00 – 21:00
Czwartek: 14:00 – 21:00
Piątek: 14:00 – 21:00
Sobota: 12:00 – 22:00
Niedziela: 12:00 – 20:00

Tylko przez rezerwacje

Tel: 791 240484
Email: [email protected]

One thought on “Stół na Szwedzkiej. Krótka historia o miejscu do którego będziesz wracać.”

  1. Od czasu do czasu bywam we Wrocławiu przejazdem i chętnie wpadnę przy okazji na obiad do Stołu. Ciekawe co pysznego kucharz będzie miał do zaproponowania wegance, bo to duże wyzwanie 😉 Przekonam się już niedługo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top