Restauracja YetzTu. Tej! Ale to jest Ramen!

Mój powrót do gotowania w ramach relaksu, w gruncie rzeczy może okazać się karkołomny. Po przygotowaniu kaszy jaglanej z duszonymi warzywami i curry, doszedłem do wniosku że będę musiał ustawić jakiś tor przeszkód do lodówki, by została porcja na obiad. Ten post, jest też poniekąd pewną formą odwrócenia uwagi od zjedzenia wszystkiego, co przygotowałem na jutro. Łatwo jednak nie będzie, bo rzecz jasna, zamierzam napisać… o jedzeniu.

Restauracja YetzTu | Foto: Instabloger.com © Zdjęcie wykonano telefonem Samsung Galaxy S6

Wracając z długiego weekendu w Rajskim Siedlisku, postanowiłem zatrzymać się na chwilę w Poznaniu w celu już Wam wiadomym.


Za namową Marcina Walencika z Wroclovers postanowiłem zatrzymać się na Ramen i zjeść w YetzTu. Dość sceptycznie podchodzę do „mody na jedzenie”, ale trzeba przyznać, że bulion z makaronem Ramen przypadł mi do gustu podczas okrywania nowych smaków w Warszawie.

Restauracja YetzTu | Foto: Instabloger.com © Zdjęcie wykonano telefonem Samsung Galaxy S6

Poznańska restauracja YetzTu znajduje się przy ulicy Bolesława Krysiewicza 6. Miejsce to położone jest niemal przy Starym Mieście, co jest plusem jeżeli wybieracie się na zwiedzanie miasta. Choć z drugiej strony, znana poznańska projektantka Magda Hasiak na informację, iż w stolicy Wielkopolski byłem jedynie przez godzinę i nie mogłem się z nią spotkać, odpowiedziała, że w Poznaniu godzina to bardzo dużo, a tam wszędzie jest blisko. No ale do rzeczy.

YetzTu – Tej ale to małe!

Pierwsza myśl po przekroczeniu progu YetzTu ? Gdzie ja się pomieszczę w tak małej restauracji! YetzTu jest wielkości siedmiu japońskich kapsuł do spania. Na palcach jednej ręki można policzyć małe stoliki i kilka krzeseł ustawionych przy barze.

Foto: Instabloger.com © Zdjęcie wykonano telefonem Samsung Galaxy S6

Druga myśl to taka, że w Poznaniu Ramen chce jeść wuchta wiary, dlatego zaraz po przekroczeniu progu restauracji, zapytano mnie o rezerwacje. (Jeżeli będziecie chcieli się tam wybrać, to zdecydowanie polecam Wam ją zrobić – dane na końcu posta)

Foto: Instabloger.com © Zdjęcie wykonano telefonem Samsung Galaxy S6

Nie zraźcie się skromną ofertą restauracji. YetzTu oferuje naprawdę wiele sytych porcji. Cokolwiek zamówicie z dań głównych, będziecie mieli pewność, że wyjdziecie stąd najedzeni!

Foto: Instabloger.com © Zdjęcie wykonano telefonem Samsung Galaxy S6

W swojej ofercie YetzTu posiada m.in: SHOYU ( porcja z kurczakiem, jajkiem i warzywami) Ramen w wersji VEGIO (Tofu, jajko, warzywa), TAHINTU (Chashu, mince, jajko, warzywa), SHIO (Wontoniki, jajko, warzywa). Wszystkie te dania kosztują 25 złotych.

W karcie YetzTu znajdują się również: KAMO (porcja z kaczką, jajkiem i warzywami), YAKITORI RAMEN ( Yakitori z kurczaka, jajko, warzywa ) SPICY WONTON ( Wontoniki, kimchi, warzywa ). Za porcje tych dań zapłacicie 32 złote.

Oprócz tego w YetzTu serwowane są pierożki wonton, boczek marynowany, grillowane szaszłyki z kurczaka (za porcje zapłacisz 14 złotych). Za KIMCHI – Kapustę w stylu koreańskim lub fasolkę edamame zapłacicie 8 złotych. W porównaniu do jakości jedzenia, kwoty te są przerażająco śmieszne!

Jeżeli jesteś z Poznania i nie byłeś jeszcze w YetzTu ( w co wątpię) to nie bądź Yeti i przy najbliższej okazji odwiedź restaurację, bo Twoje podniebienie na pewno ucieszy się z takich doznań. Jeśli wybierasz się w niedługim czasie do Poznania, koniecznie zapisz sobie ten post. Za jakiś czas możesz w komentarzu podziękować mi i ekipie YetzTu za przepyszny posiłek!

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Czwartek: 14:00 – 21:00
Piątek: 14:00 – 22:00
Sobota: 12:00 – 22:00
Niedziela: 12:00 – 20:00

YetzTu – najlepszy Ramen w Poznaniu!
ul. Boleslawa Krysiewicza 6
61-825 Poznań, Poland
Rezerwacje:
[email protected]
+48 61 840 17 12

One thought on “Restauracja YetzTu. Tej! Ale to jest Ramen!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top